Обласний семінар з теми “Особистісно зорієнтована модель сучасної шкільної освіти та її роль у формуванні ключових компетентностей обдарованої дитини”

24 жовтня 2017 року  на базі Сарненського районного ліцею «Лідер», Сарненської гімназії, Сарненського НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка за участі педагогів та учнів Спеціалізованої школи розвитку I ступеня №5 м. Сарни, ДНЗ (ясла-садок) №6 «Казка», ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу №8 «Веселка» був проведений обласний семінар з теми «Особистісно зорієнтована модель сучасної шкільної освіти та її роль у формуванні ключових компетентностей обдарованої дитини».

Під час семінару учасники:

Кузьмін О.Є., методист РОІППО, методисти районних, міських методичних кабінетів, навчально-методичних центрів, органів управління освітою ОТГ, відповідальні за роботу з обдарованими учнями обговорили особистісно зорієнтовану модель сучасної шкільної освіти та її значення у формуванні ключових компетентностей обдарованої дитини.

Заклади освіти міста презентували систему роботи з обдарованими учнями.

Родзинкою Сарненського районного ліцею «Лідер» (директор Колоїз Тамара Гнатівна) є участь у Всеукраїнській програмі «Демократична школа», елементи якої представили учасникам семінару. Захоплюючою була презентація кабінету-експериментаріуму як творчої майстерні тісної співпраці учителів, учнів, батьків.

Сарненська гімназія (директор Шепель Тамара Степанівна), колектив якої визнаний найкращими у Рівненській області, адже має найбільшу кількість переможців ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук,  поділилися досвідом у цій царині. Також  під час семінару гості ознайомилися із досвідом роботи Сарненської гімназії в рамках освітнього округу: дитячий садок – початкова школа – гімназія – вищі навчальні заклади. Власне про роботу з обдарованими дітьми  у ДНЗ розповіла вихователь-методист ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу №8 «Веселка» Коваленко Т.М., а  вихователь-методист Філонова О.С. відтворила фрагмент заняття з основ здоров’я: «Щоб здоровими зростати - корисну їжу потрібно вживати».  Фрагмент інтерактивного заняття із пізнавального розвитку дітей старшого дошкільного віку представила Шолота Н.М., вихователь ДНЗ (ясла-садок) №6 «Казка». Цікавою та неординарною була презентація робіт переможців Всеукраїнського етапу конкурсу «Юний дослідник» учнів Спеціалізованої школи розвитку І ступеня № 5 Володько Анастасії (вчитель СШР І ст. №5 м. Сарни Антонюк С.Г.) та  Ревенко Анни (вчитель СШР І ст. №5 м. Сарни Тимошков А.І.).

Досвідом роботи з питань формування загальнокультурної компетентності учня в умовах багатопрофільного закладу освіти  поділився педагогічний  колектив Сарненського НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка (директор  Тіткова Ніна Аркадіївна). Педагоги закладу представили діяльність мікролабораторій кафедри предметів мистецтв. Із захопленням учасники  семінару переглянули фрагмент театральної постановки за мотивами казки Шарля Перро “Попелюшка” (керівник Петронюк А.В.).

Колектив РМК відділу освіти, молоді та спорту висловлює щиру вдячність адміністрації та працівникам навчальних закладів за підготовку і проведення обласного семінару.

Фотозвіт за адресою: