Районний семінар-практикум для вчителів 4 класів

29 листопада 2017 року на базі  Тріскинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  було проведено районний семінар-практикум для вчителів 4 класів з теми: «Форми  і методи навчання молодших школярів  в умовах реалізації концепції Нової української школи». Мета семінару - ознайомити вчителів з формами і методами навчання молодших школярів в умовах реалізації Концепції Нової української школи.

Організаційно-мотиваційний модуль розпочався з урочистого привітання гостей школи, яке провели учні 4 класу. Директор школи, Бриж Валентина Леонідівна, презентувала досвід роботи навчального закладу. Методист відділу освіти, молоді та спорту ознайомила присутніх з програмою семінару.

Презентаційно-практичну частину розпочали з перегляду уроку навчання грамоти у 1-Б класі, який провела вчитель-методист Шевчук Лідія Василівна. На уроці Лідія Василівна показала різні види роботи з розвитку навички читання, мислення та уваги.

Другий урок природознавства у 4-А класі з теми: «Материки та океани» провела Несвіт Марія Федорівна. На уроці-подорожі були використані інтерактивні методи навчання - робота  в групах та парах.

Неабиякий інтерес та увагу учасників семінару викликав майстер-клас вчителя–методиста Шевчук Лідії Василівни, на якому присутні детально ознайомилися з блочним навчанням читанню і письму першокласників. Лідія Василівна показала наочні роздаткові матеріали, які використовує в своїй роботі, детально ознайомила з системою роботи саме в букварний період навчання учнів 1 класу. Всім присутнім подарувала «100 слів», якими можна похвалити дитину. Її виступ доповнила вчитель початкових класів школи Басиста В.В., яка використовувала методику Лідії Василівни в минулому році, поділилася своїми надбаннями та дала рекомендації вчителям.

Запрошена мама учня Лідії Василівни повідомила про те, що її дитина, прийшовши в 1 клас, знала лише букви, та завдяки вмілій роботі педагога на кінець місяця листопада уже вправно читає.

Учасники семінару виявили бажання переглянути ще й урок письма за методикою Лідії Василівни.

У рефлексивній частині у формі вільного мікрофону педагоги висловились про актуальність систематичного і послідовного впровадження в практику кооперативних форм навчання, створення сприятливих умов для формування учнівського колективу, проведення занять так, щоб кожна дитина відчувала себе важливою частинкою групи.

Відділ освіти, молоді та спорту висловлює слова щирої вдячності за допомогу в організації та проведенні заходу директору Тріскинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бриж Валентині Леонідівні та педагогам закладу.