Семінар-практикум для вчителів фізики

Метою семінару було поглиблення знань вчителів фізики про шляхи та особливості впровадження діяльнісного підходу у викладанні фізики, підвищення професійної майстерності педагогів, ознайомлення із досвідом роботи вчителя фізики щодо реалізації змісту нового Державного стандарту базової загальної середньої освіти. Захід складався з теоретичної та практичної частин.

Першу частину семінару розпочала  методист районного методичного кабінету Кушмирук О.С., яка розповіла про діяльнісний підхід при вивченні фізики у загальноосвітньому навчальному закладі. Зокрема, звернула увагу на ключові компетенції, які вчитель має формувати в учнів. У її виступі йшлося про роль та місце діяльнісного підхіду на уроках фізики. Вона відмітила, що забезпечення якості освіти певною мірою залежить від визначення цілей і прогнозування очікуваних результатів. Головною метою якості шкільної освіти є досягнення учнями такого рівня освіченості, який би відповідав їхньому особистісному потенціалу і створював основу для впровадження освіти і власного розвитку.

Продовжила роботу Яковець В.М., вчитель фізики Чудельської ЗОШ І-ІІІ ст. Велику увагу Валентина Миколаївна звернула на чинники, які позитивно впливають на формування мотивації на уроках фізики: практична спрямованість мети уроку як особисто значущої, важливої для кожного; використання в процесі навчання наявного життєвого досвіду учнів, їхніх повсякденних спостережень, досвіду практичної діяльності; зв’язок навчального матеріалу з повсякденним життям, явищами, які відбуваються в довкіллі; використання результатів навчання в практичній діяльності людини. У її виступі також йшлося про важливі напрямки нового Державного стандарту загальної середньої освіти та запровадження інноваційних форм роботи.

У ході практичної частини учасники семінару переглянули позакласний захід «Фізика і ми», підготовлений вчителем фізики Яковець В.М.

Учасники семінару також познайомилися із презентацією системи позакласної роботи з фізики з досвіду роботи Валентини Миколаївни.

Учителька запропонувала присутнім свої методичні наробки щодо здійснення управління інтегрованою дослідницькою, творчою діяльністю учнів та організації пошукової роботи. Не залишила поза увагою і проблему використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках фізики, продемонструвавши на інтерактивній дошці основні можливості сучасних педагогічних програмних засобів, які можна використати під час проведення уроків.

При підведенні підсумків учителі відзначили актуальність проблеми, враховуючи вимоги нової програми з фізики , високий рівень підготовки та практичну значимість семінару.

Учасники відзначили доцільність проведення таких семінарів, їх практичну значимість для подальшого використання у роботі з учнями.