Фестиваль «STEM – весна – 2018»

Стрімка еволюція технологій веде до того, що незабаром найбільш популярними та перспективними на планеті фахівцями стануть програмісти, IT-фахівці, інженери, професіонали в галузі високих технологій. Саме до цього готує STEM-освіта. STEM визнаний освітнім трендом, який інтегрує природничі науки (Science), технології (Technology), інженерію (Engineering) та математику (Mathematics).

STEM-освіта – це низка чи послідовність курсів або програм навчання, яка готує учнів до успішного працевлаштування, до освіти після школи або для того й іншого, вимагає різних і більш технічно складних навичок, зокрема із застосуванням математичних знань і наукових понять. Головна мета такої освіти полягає у реалізації державної політики з урахуванням нових вимог Закону України «Про освіту» щодо посилення розвитку науково-технічного напряму в навчально-методичній діяльності на всіх освітніх рівнях, створенні науково-методичної бази для підвищення творчого потенціалу молоді та професійної компетентності педагогічних працівників.

З метою сприяння розвитку STEM - освіти у закладах загальної середньої та позашкільної освіти Сарненщини 30 березня 2018 року відбувся освітній захід нової інтеграції І фестиваль «STEM – весна – 2018».

Відкрили фестиваль організатори заходу завідувач та методисти РМК відділу освіти, молоді та спорту Сарненської райдержадміністрації Андрощук Л.О., Кушмирук О.С. і Ткач О.М. Методисти РМК ознайомили присутніх з напрямками впровадження інноваційних технологій STEM-навчання в закладах загальної середньої та позашкільної освіти району.

Насичена програма фестивалю створила середовище обміну досвідом, об’єднання теорії та практики. Завдання фестивалю: змінити поняття  STEM-освіти з теоретичного на практичне,  підвищити професійну компетентність  та поінформованість педагогів Сарненщини. Саме це в процесі роботи і реалізували педагоги-практики Сарненського районного ліцею «Лідер», обласного експериментального закладу загальної середньої освіти з впровадження STEM - навчання: Карп’юк Г.П., заступник директора з навчально-виховної роботи, Валюшко Ю.В., вчитель фізики, Мороз Л.Ф., вчитель математики, Хращевська Л.С., вчитель хімії, Паньковець І.Л., вчитель англійської мови, Шмигельська О.М., вчитель німецької мови.

STEM - це система освіти, що вчить жити в реальному швидкозмінному світі, вміти реагувати на зміни, критично мислити і бути розвиненою творчою особистістю. Учнівська молодь закладів загальної середньої освіти Сарненщини бере активну участь у реалізації науково-дослідницьких проектів, що є важливим складником STEM-освіти. Свої стартапи презентували учасникам фестивалю учні Сарненської гімназії Богдана Панасюк, Ірина Пархомчук та Сарненського навчально-виховного комплексу «Школа колегіум» ім. Т.Г.Шевченка Богдан Сказько, Богдан Добринський, Назар Сергійчук.

Креативністю та творчим підходом вразили учасників фестивалю  мейкери Наумук В.Л., Комар Г.І., Оверчук Т.В., Комар В.С., Мірковець Ю.П., Леончик А.О., Генько Г.В., Кривко Г.В., Кривко Л.П., Гребеннікова Т.В., Касьянюк С.М., керівники гуртів та вихованці комунального закладу «Сарненський районний Будинок дітей та молоді», які виготовили своїми руками макет України, складений з пазлів-виробів. Цікавим був і захист роботи – поетична композиція «Наша країна – Україна» під керівництвом Наталії Антоніч .

Учасники заходу мали змогу попрацювати в арт-студії з  Тетяною Охріменко, яка представила інноваційний підхід в мистецтві «STEM-ТАНГРАМ».

Фестиваль пройшов цікаво і результативно. Учасники заходу переконались, що STEM-освіта є необхідністю сьогодення для розвитку творчого потенціалу та успішної самореалізації особистості.

Відділ освіти, молоді та спорту Сарненської райдержадміністрації висловлює щиру вдячність адміністрації та колективу КЗ «Сарненський районний Будинок дітей та молоді», дирекції та педагогам Сарненського районного ліцею «Лідер» за мотивацію вчителів до впровадження STEM – освіти та  сприяння у проведенні фестивалю.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *