ЯК ВІДБУВАЮТЬСЯ ПЕРЕВІРКИ І ЧИМ ВАЖЛИВИЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ — УЧНЯМ ЦЕПЦЕВИЦЬКОЇ ШКОЛИ РОЗПОВІВ ФАХІВЕЦЬ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРАЦІ

У квітні в Цепцевицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів Сарненського району традиційно проводиться Тиждень охорони праці, в ході якого учнів ознайомлюють з технікою безпеки, відпрацьовують практичні навички поведінки при ситуаціях підвищеного ризику, надання першої медичної допомоги. Цього року до старшокласників поліської школи завітав на відкритий тематичний урок головнийдержавний інспектор відділу нагляду на ОПН та ГН Управління Держпраці у Рівненській області Василь Куліш.

Фахівець Управління розповів учням 9-х, 10-х та 11-х класів про Всесвітній день охорони праці, який цього річ проходить під девізом «Захищене і здорове покоління». Він роз’яснив наскільки є важливою культура безпеки праці, поінформував про випадки травматизму, спричиненого нехтуванням нормативних вимог.
В свою чергу директор школи Людмила Мариніна розповіла про організацію роботи з охорони праці. У школі, де навчаються 675 учнів, має бути відповідальне ставлення до їх безпеки. Цю ділянку роботи очолює заступник директора з навчально-виховної роботи Василь Росошик.
У Колективному договjрі між адміністрацією та профспілковим комітетом розроблено розділ „Охорона праці”, належно оформлено інші внутрішні документи. Підписано акт готовності школи до навчального року, акти-дозволи на прийняття до експлуатації кабінетів, трудових майстерень, спортивного майданчика. План роботи школи містить розділ «План проведення заходів щодо охорони життя і здоров’я учасників навчально-виховного процесу, охорони праці».
Всі учні школи проходять вступний інструктаж з безпеки життєдіяльності на початку навчального року. На уроках хімії, фізики, інформатики, трудового навчання, фізкультури перед початком вивчення нової теми, проведенням практичних робіт учителі проводять з учнями і відповідні інструктажі. У кабінеті хімії, шкільних майстернях є аптечки, що поповнюються медикаментами згідно зі встановленим переліком. У школі є куточки з охорони праці та пожежної безпеки.
На постійному контролі й питання безпеки життєдіяльності учнів під час канікул, а перед їх початком класні керівники систематично проводять з учнями інструктажі. З метою профілактики нещасних випадків з учнями, працівниками закладу, батьками проводиться системна інформаційно-роз’яснювальна робота, зокрема, Тижні з охорони праці та безпеки життєдіяльності ( листопад, квітень)
Також впродовж навчального року у школі широко практикують:
• тематичні класні години, бесіди, дискусії, тренінги;
• практичні заняття на перехресті, спеціально розміченому майданчику;
• перегляд і обговорення відеоматеріалів на задану тематику;
• конкурси малюнків, стіннівок, плакатів; вікторини, конкурси ерудитів;
• складання пам’яток, «вузликів на пам’ять»; написання диктантів.
У цьому навчальному році в Цепцевичах почали впроваджувати інноваційні форми роботи з безпеки життєдіяльності. Для учнів початкових класів — лялькові вистави, а для старшої та середньої ланки — виступи агітаційних бригад з питань безпеки життєдіяльності.