Новини

Наказом Міністерства освіти і науки України від 30 вересня 2020 року № 1210 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року.

Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 1 лютого до 5 березня 2021 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 1 березня 2021 року. Читати далі ...

Про підсумки обласного етапу Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну

Наказом  КЗ "Станція юних натуралістів" Рівненської обласної  ради від 05.10.2020 №56  були підведені підсумки обласного етапу Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну. Згідно з рішенням журі дипломом комунального закладу "Станція юних натуралістів" Рівненської обласної ради нагороджено переможців конкурсу:

Жучку Анастасію, Паньковець Олександру, Пугач Іванну, учениць 8 класу, Мірко Мар'яну, ученицю 9 класу Білятицької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів (керівник Тимошицька Н.Г.).

Подякою  комунального закладу "Станція юних натуралістів" Рівненської обласної ради відзначено учнівський колектив Федорівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

УЦОЯО пропонує учасникам ЗНО-2021 ознайомитись із характеристиками сертифікаційних робіт

 Опубліковано характеристики сертифікаційних робіткритерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю та програми зовнішнього незалежного оцінювання. Пропонуємо ознайомитися з інформацією, яка допоможе майбутнім учасникам підготуватися до проходження зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року.
      У характеристиці сертифікаційної роботи з певного навчального предмета зазначено структуру тесту, кількість та типи завдань, наведено схему нарахування тестових балів і кількість балів, які можна отримати, правильно виконавши всі завдання тесту. Також зазначено час, відведений на його виконання. Докладне ознайомлення з інформацією, поданою в характеристиці сертифікаційної роботи, допоможе раціонально розподілити час для виконання її завдань та виробити власну стратегію ефективної роботи під час проходження зовнішнього незалежного оцінювання.

Читати далі ...

18 жовтня — Європейський день боротьби з торгівлею людьми!

Проведіть урок-флешмоб «Живи вільно!» до 29 жовтня — отримайте безкоштовний сертифікат та долучіться до протидії торгівлі людьми в Україні.
Ми в ГС «А21 Україна» підготували методичний посібник «Живи вільно!» (https://cutt.ly/jf8iWM5) для вчителів та дітей, щоб припинити поширення сучасного рабства в Україні та в усьому світі.
Ознайомитися з роз’ясненням уроку для вчителів можна за посиланням: https://cutt.ly/CgwV6Gc.
Щоб отримати сертифікат, необхідно:
1. Провести урок «Живи вільно!» в класі чи школі, на якому розказати дітям про торгівлю людьми та пов’язану з цим явищем небезпеку;
2. Зробити пост про цей урок на власній сторінці в соцмережах чи на сторінці школи;
3. Тегнути сторінку A21 Ukraine;
4. Надати посилання на публікацію сюди: https://cutt.ly/bgpPgcD;
5. Отримати сертифікат протягом робочого тижня!

Читати далі ...

“Поліська січ”

Традиційний районний фестиваль – конкурс патріотичної пісні «Поліська січ», приурочений Дню захисника України, у зв’язку з карантинними обмеженнями,  був проведений дистанційно. На конкурс було подано  42 заявки. У виконанні  юних патріотів  виконувались твори зі спадщини українського народу, зокрема, Січових стрільців, Української Повстанської Армії. У онлайн-конкурсі  взяли участь 20 солістів-вокалістів та 22 ансамблі, дуетів, тріо, квартетів закладів загальної середньої та позашкільної освіти району.  

     Високу виконавську майстерність показали   дует у складі  Никитюк Анастасії,  Никитюк Катерини,учениць  Сарненського навчально-виховного комплексу «Школа-колегіум» імені Тараса Шевченка, солісти  Салюк Айсель,  вихованка КЗ «Сарненський районний Будинок дітей та молоді», Вакулко Ольга, учениця Сарненського районного ліцею  «Лідер», ансамбль «Юність» Чудельської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Детальніше - Переможці Поліська січ 2020

 10 ЖОВТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я

Всесвітній день психічного здоров’я, заснований з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я, відзначають із 1992 року. За визначенням ВООЗ, психічне здоров’я – це стан душевного благополуччя, яке дає кожній людині можливість реалізувати власний потенціал, долати звичайні життєві стреси, плідно працювати.

Психічне здоров'я має першочергове значення для особистого благополуччя, підтримки здорових сімейних стосунків і здатності кожної окремої людини зробити внесок у життя суспільства. Фізичне здоров'я фактично неможливе без психічного здоров'я.

Психологами ЗЗСО і ЗДО були проведені заходи, присвячені ВСЕСВІТНЬОМУ ДНЮ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ'Я, головною метою яких є розуміння того, що психологічне здоров’я – необхідна умова повноцінного функціонування і розвитку людини в процесі її життєдіяльності.

У цей день проводилися заходи для педагогічних колективів, працював стенд психологічної просвіти «Рекомендації щодо збереження здоров’я педагогів та уникнення професійних деформацій». Особливо сподобалась педагогам вправа-рефлексія  під назвою  “Стіна тривог”, коли можна було розділити свої переживання та тривоги з оточуючими, тим самим лишаючи їх позаду.

Батькам учні  вручали кольорові буклети з рекомендаціями щодо збереження психічного здоров`я дитини, розроблені практичними психологами.

 Ось так цікаво та насичено пройшов День психічного здоров’я у закладах Сарненщини.

 

Про терміни подачі конкурсних матеріалів обласних, всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів еколого-натуралістичного профілю

Відповідно до плану всеукраїнських та міжнародних очно-заочних масових заходів з учнівською та студентською молоддю Міністерства освіти і науки України на 2020 рік, плану проведення обласних заходів із дітьми та учнівською молоддю у 2020 році, затвердженого наказом управління освіти і науки облдержадміністрації від 28 грудня 2019 року № 536 та річного плану комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради на 2020 рік підводяться підсумки по наступних конкурсах та акціях еколого-натуралістичного спрямування - Про терміни подачі звітних матеріалів ІІ півріччя 2020.

 

Інституційний аудит: що варто знати директору та як підготуватися школі

У березні 2019 року Міністерство освіти і науки затвердило процедуру інституційного аудиту. Він передбачає оцінювання освітніх і управлінських процесів закладу освіти та внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Деякі школи ще до початку карантину, взимку і навесні 2020 року, пройшли цю процедуру.

Про те, що таке інституційний аудит, процедуру проведення та чи справді це не перевірка, а підтримка для школи, “Новій українській школі” розповіли начальниця управління Державної служби якості освіти (ДСЯО) в Сумській області Алла Рябуха та директорка гімназії №107 “Введенська”, яка пройшла оцінювання в лютому 2020 року Катерина Спітковська.

ЩО ТАКЕ ІНСТИТУЦІЙНИЙ АУДИТ І НАВІЩО

Алла Рябуха:

Під час аудиту проводиться зовнішнє оцінювання діяльності школи, що базується на ґрунтовному вивченні освітніх та управлінських процесів. Аудит має допомогти школам стати кращими та підтримувати цю якість за допомогою прозорості, інноваційності та партнерства. Читати далі ...

Школи Сарненщини отримали 37 шаф для зберігання дидактичних матеріалів

В серпні місяці відділом освіти Сарненської РДА  було здійснено закупівлю 37 шаф для зберігання дидактичних матеріалів Нової української школи на загальну суму 385384 тис. грн. Закупівля була проведена за кошти залишку освітньої субвенції та співфінансування з районного бюджету.